Tank Yıkama Nozulları

Tank Yıkama Nozulları

Tank yıkama nozulları, temel sabit yıkama birim toplarından, kendi eksenleri etrafında tam tur dönerek 360 derece yıkama yapabilen modellere kadar birçok çeşitleri bulunmaktadır. Sistemsel olarak prosese uygun bir şekilde seçilmiş tek bir tank yıkama nozulu ile küçük olan bir sosa şişesini ya da 70 metre çapında bir tankı yıkamanız mümkündür. Kendi ekseni etrafında dönen nozul, kaygınlaştırma-yağlama özelliğini otomatik oluşur ve bu durum sayesinde uzun süreli bir bakıma gereksinim duymayan çalışma sistemine imkân sağlanır. 180,270 ve 360 derecedeki standart spreyleme açıları ile tank yıkama proseslerinin hepsine çözüm sağlarken standart AISI 316L malzemeleri ile gıda sanayisinin ihtiyaç duyduğu, talep ettiği hijyenik kurallar karşılanır. Diğer tank yıkama nozullarının yanı sıra bazı tank yıkama nozul modellerinde, özel olarak dizayn edilmiş çabuk bağlantı alternatifleri ile birlikte sunulur. Tüm bu bağlantıların en önemli özelliği ise tam yalıtımlı olup, bakterilerin üretimlerine engel olacak bir şekilde tasarlanmış olmasıdır.

Yüksek dirençli vuruş etkisi olan su jetleri sayesinde, durulama, yıkama, sıyırma ve dezenfekte işlemini yapılabilir, tankın iç çeperlerini 360 derecede küresel olarak taranabilir.

Tank yıkama nozulları olarak 3 temel grubu vardır:

  • Motorize Tahrikli Yıkama Nozulları
  • Sabit Yıkama Topları
  • Kendi Etrafında Dönebilen Tank Yıkma Nozulları

Boyutu büyük olan tankların, kazanların ve siloların etkin bir biçimde yıkanması için ürünler teknoloji ile birlikte her gün gelişiyor.  Çalışma basınç aralığındaki tutarlı çarpma etkileri sayesinde en zorlu yapışkan kalıntıları bile temizleyen tank yıkama nozulları, 30m çaplarına kadar tankların yıkanmasında yardımcı olur.  Tank yıkama nozulları mümkün olan tüm kesintisiz ve yoğun akışını sağlamaktadır. Özel olarak tasarlanan iç geometri sistemi ile sudaki türbülansı azaltarak akış entegrasyonunun daha geliştirilmesine olanak sağlar. Sağladığı daha iyi akış entegrasyonu çarpma şiddetini ve temizlemedeki etkinliğini arttırır. Eksenleri etrafında 360 derece dönen nozullar, çapraz oluşturarak tankların tüm iç yüzeylerini kaplar. İstek ve talep üzerine özelleştirilen nozullar yüksek entegrasyonlar ve konsantrasyonlu kimyasal çevrimleri için ya da düşük basınçlı yüksek seviyedeki debili yıkamak için kullanılabilir