Sprey Nozul

Sprey Nozul

Temizlik işleminin gerçekleşeceği malzemenin insan desteği olmaksızın, daha yüksek hızla püskürtülen su ya da kimyasallar ile yıkanıp durulanma işlemlerini gerçekleştiren bir sisteme verilen addır.  Temel amacı metal yüzeyinde bulunan mevcut yağ tabakasını temizleyerek metal üstünde tabaka oluşturmak ve kullanılan malzemenin boya için daha uygun hale gelmesini sağlamaktır.

Sprey Nozul Kullanmanın Sağladığı Faydalar:

 • Optimal akışı sistemini düzgün bir biçimde sağlar.
 • Pislik birikimini en aza indirger.
 • Yüzeydeki çözeltiye yükselttiği püskürtme basıncı sayesinde kimyasal verimi arttırır. Durulama işleminde ise su kullanma verimlerini giderek attırır daha az su miktarı ile daha geniş yüzeylerde durulanabilmektedir.
 • Sprey Nozulu kullandığınız işlemlerde diğer işlemlere oranla daha yüksek performans sağlamaktadır.
 • İşlem sırasında kaplanan yüzeylerde oluşan çukur ve kabarcıkların oluşumunu engeller.
 • Kaplama işleminin daha hızlı ve daha verimli olmasına olanak sağlar.
 • Çalışma kapasitesini arttırarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Kimyasal maddelerin banyoya uygulanmadan önce tabana çökmeden homojen bir biçimde en kısa zaman çözünmesini sağlar.
 • Kimyasalın içerisinde bulunan çözeltide ise tüm kirlerin tabana çökmesine engel olarak filtreleri tarafından çözeltiden ayrıştırma işlemini sağlar.
 • Banyonun temas eden veya etmeyen her yerine doğru orantıda sıcaklık ve kimyasal dağılımının aynı seviyede ve kalitede olmasını sağlar.

 

Sprey Nozullarının Türleri:

Pinomatik Püskürtme Nozulları, Hidrolik Püskürtme Nozulları, Yelpaze Nozul, İçi Dolu Konik Nozul, İçi Boş Konik Nozul, Nokta Atışlı – İğne Nozul vb. ürünle

 

Sprey Nozulların Uygulama Alanları

Her sektörde ihtiyaçları belirleyen Sis Mühendisleri müşterilerin tüm gereksinimlerini karşılamak için geniş bir yelpazede püskürtme nozullarına sahiptir.

 

Demir & Çelik

Yüzey işleme işlemi, toz bastırma işlemi, püskürtme işlemi, temizleme işlemi, soğutma işlemi, kireç çözme işlemi, hava üfleme işlemi

 

Kirlilik Kontrolü

Nötralizasyon işlemi, temizlik işlemi, köpük kesme işlemi, koku giderme işlemi, egzoz gazı soğutması, denitrasyon işlemi, kükürt giderme işlemi

 

Kağıt & Kağıt Hamuru

Soğutma işlemi, kükürt giderme işlemi, sıyırma işlemi, nem kontrolünü sağlama, atık su arıtma işlemi, toz bastırma işlemi, köpük kesme işlemi, püskürtme işlemi

All Comments:

 1. admin

  10/04/2018

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus.

 2. admin

  10/04/2018

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus. Donec auctor et urnaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacinia magna vel molestie faucibus.

Comments are closed.